Liever passende banen dan vervuilend vliegverkeer

Het zal je niet ontgaan zijn: als ChristenUnie in Zeewolde is zorg voor de schepping een van onze prioriteiten. Het openen van vliegveld Lelystad past wat ons betreft niet bij die missie. We hebben hiervoor diverse redenen.
-
Vliegverkeer is erg vervuilend, we zien voor korte afstanden meer toekomst in andere vervoersmiddelen.
-
De voorgestelde vliegroutes gaan recht over Zeewolde, en zouden zorgen voor geluidsoverlast en andere negatieve effecten voor onze inwoners en arbeidskrachten.
-
Een actief vliegveld vraagt veel personeel. We hebben op dit moment onze waardevolle arbeidskrachten hard nodig voor uitdagingen zoals woningbouw, zorg en onderwijs.
We willen ons daarom actief inzetten om de opening van vliegveld Lelystad tegen te gaan. Daarmee komen we ook de verkiezingsbelofte aan onze leden na. De afgelopen maand zijn we hier actief in geweest. We hebben bijvoorbeeld een persbericht geschreven over het vliegveld en dat verstuurd naar diverse kranten. In het bericht van de Zeewolde Actueel over het vliegveld heb je een aantal van onze standpunten terug kunnen lezen.
Daarnaast zijn we afgereisd naar de ledenvergadering van de provinciale afdeling van de ChristenUnie. Op deze vergadering hebben we de provinciale fractie en gedeputeerde gevraagd zich te houden aan de verkiezingsbelofte, en te kiezen voor een kritische opstelling ten opzichte van de opening van het vliegveld. We hopen dat we dit terug gaan zien in de acties van de provinciale afdeling.
Ten slotte waren we in de aanloop naar de val van het kabinet een aantal brieven aan het schrijven om de fracties die in gesprek waren over het vliegveld te herinneren aan de nadelen van het vliegveld, en uit te leggen dat de voordelen slechts heel beperkt zijn en niet in nationaal of regionaal belang. Omdat het kabinet is gevallen, houden we deze brieven nog even op zak. Samen met onze coalitiepartner Leefbaar Zeewolde gaan we deze brieven onder de aandacht brengen bij de partijen als zij hun nieuwe verkiezingsprogramma opstellen.